Ogres novada Uzņēmēju diena 2014

28. novembrī Ogres kultūras centrā Uzņēmēju dienā pulcējās Ogres novada uzņēmēji un sadarbības partneri, lai pateiktos viens otram par paveikto gada garumā un pārrunātu turpmākās ieceres.
Pasākumu vadīja Normunds Bērzs, kurš atgādināja, ka Uzņēmēju diena Ogrē tiek organizēta jau piekto gadu un tieši Uzņēmēju dienā pirms diviem gadiem tapusi ideja dibināt Ogres novada uzņēmēju biedrību (ONUB), kas apvieno novada uzņēmējus un strādā vienotai misijai – veicināt uzņēmēju sadarbību, uzlabot uzņēmējdarbības vidi un veicināt sabiedrības labklājību Ogres novadā un valstī.

ONUB valdes priekšsēdētājs Māris Kapusts pastāstīja par biedrības izveidošanās vēsturi un darbību, pauda prieku par veiksmīgo dialogu ar pašvaldību, kā arī par sadarbību ar Mārupes uzņēmēju biedrību, kas šogad 7. novembrī ļoti veiksmīgi organizēja pirmo Vislatvijas reģionālo uzņēmēju biedrību kongresu. M.Kapusts atklāja, ka nākamgad šāds kongress varētu notikt Ogrē. Biedrības pārstāvis aicināja novada uzņēmējus pievienoties ONUB un pateicās pašvaldībai par atbalstu, īpaši par šogad pieņemto lēmumu piešķirt atvieglojumus nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem. „Ceru, ka kopīgiem spēkiem nākotnē mēs radīsim skaistu, pelnošu un laimīgu Ogres novadu,” vēlēja M.Kapusts.
Par Ogres Biznesa un inovāciju centra (OBIC) darbību pastāstīja tā valdes priekšsēdētājs Uģis Amons. Par šī gada veiksmīgāko notikumu U.Amons atzina pašvaldības pieņemto lēmumu atbalstīt nekustamā īpašuma nodokļa maksātājus, savukārt par nākamā gada mērķi izvirzīta aktīvāka investoru piesaistīšana.

Par uzņēmumu uzturēšanu, attīstīšanu un ekonomikas attīstīšanu uzņēmējiem pateicās Ogres novada domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis. Priekšsēdētājs atgādināja, ka jaunie uzņēmēji pašvaldībā var saņemt konsultācijas; lai atbalstītu uzņēmējus, novembrī dome ir pieņēmusi lēmumu par atvieglojumu piešķiršanu nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem, kas stāsies spēkā pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas saskaņojuma saņemšanas. Sadarbības veicināšanai jau janvārī pašvaldība plāno atvērt klientu apkalpošanas centru, kur vienuviet būs iespējams saņemt nepieciešamo informāciju. A.Mangulis pateicās uzņēmējiem, kuri Ogres novadā atbalsta kultūru, sportu, mākslu un mūziku un vēlēja, lai uzņēmēju skaits novadā pieaugtu, lai uzņēmēju bizness plauktu un izdotos īstenot visas ieceres, un lai veiksmīgā sadarbība pašvaldībai ar uzņēmējiem turpinātos. Domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un veselības jautājumos Ineta Tamane uzsvēra, ka būtiski ir domāt par to, lai tiktu radītas darbavietas un attīstītos uzņēmējdarbība. Lai tas notiktu, par to interese jārada jau skolā. Priekšsēdētāja vietniece pastāstīja par Ogres 1. vidusskolas pieredzi, vidusskolas posmā atverot komercnovirziena klasi un piedāvājot jauniešiem apgūt ar uzņēmējdarbību saistītus mācību priekšmetus. I.Tamane pateicās uzņēmējiem par darbu un vēlēja labu veselību, stipras ģimenes un gaišus tuvojošos svētkus.

Uzņēmējus uzrunāja Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, kurš pastāstīja, ka LTRK ir lielākā uzņēmēju organizācija Latvijā, kas apvieno vairāk nekā 60 reģionālās un nozaru uzņēmēju biedrības un vairāk nekā 1200 individuālas kompānijas. J.Endziņš uzsvēra, ka uzņēmējiem ir ļoti svarīgi būt saliedētiem un apvienoties, lai pašvaldības un valsts līmenī panāktu sev vēlamo rezultātu un attīstītos, un tos, kuri vēl nav iestājušies ONUB, aicināja to noteikti izdarīt, savukārt pašvaldībai vēlēja nodrošināt pēc iespējas kvalitatīvākus publiskos pakalpojumus un sakārtot infrastruktūru.

Par uzņēmēju biedrības darbību Mārupē pastāstīja tās vadītājs Normunds Čiževskis.

Pateicību par pasākuma atbalstīšanu saņēma uzņēmējs, mājas vīnu darinātājs Normunds Labrencis, Latvijā lielākās lauku dārzeņu saimniecības „Galiņi” Madlienā vadītāja Edīte Strazdiņa, „SierŠtelle” siera ražotnes saimnieks Māris Legzdiņš, kā arī reklāmas aģentūra, ražotne SIA Reklāmasveikals.lv, kas atrodas Ogrē, Ausekļa prospektā 7.

Pēc Inetas Rudzītes muzikālā priekšnesuma uzņēmēji saņēma Ogres novada pašvaldības Pateicību par aktīvu piedalīšanos „Karjeras nedēļa 2014” pasākumos. Pateicību saņēma izdevniecība “Divpadsmit” galvenā redaktore Judīte Putāne, zemnieku saimniecība “Vairogi” – Uldis Šmits, zemnieku saimniecība “Kaļķīši” – Uldis Vanags, IK „Ķeipenieši” vadītāja Ilze Andriksone, SIA “Līgotnes” – Vineta Zemberga, SIA “Simas” – Anna Ličakova, SIA “Prominence” skaistuma kopšanas salons “NAI_S” – Gaida Brūvere, SIA “Malevss” restorāna vadītāja Lilija Lauva, “LEAD. Korporatīvā komunikācija” valdes priekšsēdētāja Inga Latkovska, AS “DNB Banka” Ogres filiāles vadītāja Laura Lāne, SIA “Hanzas Elektronika” – Anete Pivore, SIA “eO” inženieris Kristaps Dambis, Ogres novada uzņēmēju biedrības valdes locekle Inga Latkovska.

Pašvaldības Atzinības rakstu par sociāli atbildīgu uzņēmējdarbību saņēma SIA „Fazer Latvija”, kas 2013. gadā ziedojusi ap 13 000 kukulīšu maizes jeb EUR 8 000, atbalstot Ogres novada maznodrošinātos iedzīvotājus, dažādus bērnu un jauniešu projektus, kā arī Ogres pilsētas sporta pasākumus un aktivitātes. SIA „Fazer Latvija” Atzinības rakstu saņēma arī kā lielākais darba devējs un uzņēmums ar lielāko apgrozījumu 2013. gadā (EUR 18 408 973) Ogres novadā. SIA „Fazer Latvija” šobrīd ir nodarbināti 265 darbinieki, no kuriem 155 ir Ogres novada iedzīvotāji. Uzņēmums pagājušajā gadā valstij nodokļos samaksājis EUR 2,5 milj..

Atzinības rakstu par atbildīgu uzņēmējdarbību saņēma SIA “Linde Pārtika”. Uzņēmums izrādīja iniciatīvu, atbalstot pie Urgas upes dzīvojošos iedzīvotājus, kuri oktobrī cieta plūdos. Plūdos cietušajiem uzņēmums veikalā „Domo”, Druvas ielā 5, piedāvā atlaides materiāliem remontu veikšanai. (Par šo iniciatīvu var lasīt šeit.)

Atzinības rakstu par stabilitātes gēnu uzņēmējdarbībā saņēma tirdzniecības centrs „Dauga”, SIA „OK Īpašumi” valdes priekšsēdētājs Edgars Kapusts. Tirdzniecības centrs Ogrē ir atvērts 5 gadus un tajā ir 250 darbavietas. Kopējās investīcijas sasniedz EUR 11 milj.. 2013. gadā t/c apmeklējuši 1,6 milj. klientu un apgrozījums sasniedzis EUR 15 milj..

Atzinības rakstu lielākajiem novada nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem pasniedza pašvaldības nodokļu administratore Sarmīte Kirhnere. Lielākais nekustamā īpašuma nodokļa maksātājs Ogres novada lauku teritorijā 2013. gadā bija SIA „Madliena 2”, īpašnieks Vilnis Feodrovs (gandrīz EUR 7000), savukārt lielākais nekustamā īpašuma nodokļa maksātājs Ogres novadā 2013. gadā bija SIA „Ogres Jumis”, saimnieks Juris Feodorovs (EUR 47 607).

Uzņēmējiem pateicās vairākas citas iestādes, kas saistītas ar uzņēmējdarbību. Lauku Atbalsta dienesta Lielrīgas reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītāja Solvita Ķikāne savu īpašo balvu pasniedza SIA „Amberlat Technology”, Aldim Kunšteinam, kurš īstenojis projektu, dibinot uzņēmumu un radot 12 jaunas darba vietas. Uzņēmums nodarbojas ar karogu mastu un laivu būvniecību. AS „DNB Banka” Ogres filiāles vadītāja Laura Lāne bankas īpašo balvu pasniedza SIA „Tera” komercdirektoram Mārtiņam Bartušam – Bartuzānam. VAS “Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum” Rīgas filiāles vadītāja Agrita Vagoliņa īpašās balvas pasniedza stabilākajam sadarbības partnerim – z/s „Lejasrembēni” Madlienā Agitai Dadekai un veiksmīgajam jaunajam uzņēmējam Laurim Morozovam („LM Mikro”).

M. Kapusts ONUB īpašo balvu un Atzinības rakstu par mērķtiecības un kvalitātes gēnu uzņēmējdarbībā pasniedza sporta kluba „AL Fitness” īpašniekam Aivaram Leimanim un par veiksmīgu sadarbību – Ogres novada pašvaldībai. Savukārt U.Amons OBIC vārdā balvu un Atzinības rakstu par Ogres pilsētas vides izpratnes gēnu pasniedza kafetērijas “M.Pūres beķereja” īpašniecei Ivetai Zāģerei un pateicās arī Ogres novada pašvaldībai.

Uzņēmēju dienu organizē Ogres novada uzņēmēju biedrība, Ogres Biznesa un inovāciju centrs un Ogres novada pašvaldība.

FOTO GALERIJA

Avots: www.ogresnovads.lv